KOSZTY

 PROWIZJA

Nasza firma pobiera prowizje za obsługę całego procesu importu. Stawki uzależnione są przede wszystkim od rodzaju pojazdu oraz jego wartości.

Prowizje mogą być negocjowane indywidualnie, a ich wartości są niezmienne w trakcie procesu co zapewnia Państwu bezpieczeństwo pieniężne. Nasza firma nie pobiera ukrytych dodatkowych opłat. Ustalona na początku wartość prowizji jest stała i niezmienna.
Wystawiamy faktury VAT. 

Uwaga: Wartość prowizji uzależniona jest od rodzaju pojazdu

Samochody:
    zakup do 5000 $ – prowizja 2500 PLN ( netto)
    zakup od 5001 $ do 50000 $ – prowizja 4500 PLN (netto)
    zakup powyżej 50000 $ – prowizja 7000 PLN (netto)
    zakup pojazdu nowego – prowizja 6000 PLN (netto)

Motocykle:
    w tym quady, skutery wodne lub śnieżne – prowizja 2500 PLN (netto)
    zakup pojazdu nowego – prowizja 4000 PLN (netto)

Łodzie, Campery, Jachty itp.:
    prowizja ustalana indywidualnie nie mniej niż 6000 PLN (netto)

Pojazd nie zakupiony przez naszą firmę:
    odprawa celna (Bremerhaven lub Gdynia) transport, dokumentacja -prowizja od 2500 PLN (netto)

 

 

 

 TRANSPORT

Nasza firma oferuje państwu pełen zakres usług związanych z importem aut i innych pojazdów z za oceanu. Zajmujemy się odbiorem zakupionego auta, organizujemy transport lądowy do portu, a następnie transport morski do wybranego przez klienta portu Europy. Świadczymy także usługi transportu drogowego w Polsce. Istnieje również możliwość przywiezienia Państwa ładunku do miejsca zamieszkania. Aby ułatwić Państwu całość przedsięwzięcia oferujemy swoją pomoc w kompletowaniu dokumentacji oraz rejestracji pojazdu w Polsce.   

Transport Państwa pojazdu będzie podzielony na 3 etapy:

  • transport lądowy po USA
  • transport morski do portu w Bremerhaven lub Gdyni
  • transport lądowy pod wskazany adres w Polsce lub Europie

Koszty transportu po USA uzależnione są przede wszystkim od rodzaju pojazdu (samochód, łódź, motocykl) oraz od miejsca jego postoju. Im dalszy zakątek USA, tym dalej jest do portu z którego pojazd będzie wypływał, co oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.
Koszty transportu morskiego będą także uzależnione od pojazdu i jego gabarytów, im większy pojazd tym droższe miejsce w kontenerze.

Transport lądowy z portu w Bremerhaven pod wskazany przez Państwa adres uzależniony będzie od odległości jaką będzie musiał pokonać kierowca dowożąc Państwu zakupiony pojazd.

 OPŁATY IMPORTOWE

Import pojazdu z USA wiąże się z poniesieniem kosztów transportu oraz opłat celno-skarbowych, które będą Państwo wraz z zakupem danego pojazdu ponosili w poszczególnych etapach zakupu.

Koszty te będą uzależnione oczywiście od pewnych czynników tj. rodzaj pojazdu, wiek pojazdu oraz jego stan nabyty.

Stawki celne są wartościami stałymi, przedstawiają się następująco:


Samochody osobowe – 10%
Pickup – 10% lub 22%
Samochody ciężarowe – 22%
Quad, ATV – 10%
Motocykle – 6%
Łodzie – od 1,7% do 2,7%
Skutery wodne – 1,7%

 

Wartości te prezentują wysokość cła jakie muszą Państwo zapłacić po zakupie danego pojazdu. Oprócz wyżej wymienionych kosztów, będą Państwo musieli zapłacić także podatek VAT oraz podatek akcyzowy od zakupionego pojazdu.

Oczywiście istnieje możliwość odliczenia nadpłaconego podatku VAT.
Stawki podatku VAT :

23%, opcjonalnie 19% jeżeli zapłacimy go w Niemczech. Oczywiście wszelkie podatki płaci się raz, dlatego też zapłacony podatek w Niemczech oznacza zwolniony pojazd z należności celnych.

Kolejnym podatkiem jest podatek akcyzowy od aut osobowych, a jego wartość wynosi 3,1% dla samochodów nie przekraczających 2000 cm3 pojemności i 18,6% dla samochodów przekraczających 2000 cm3.